اکسسوری ها به شما این امکان را می دهند که لباس های خود را تقویت کنید، اما باید مراقب باشید که آنها را با سایر لباس های خود هماهنگ کنید.

از اکسسوری ها به عنوان راهی برای آزمایش اضافه کردن رنگ به کمد لباس خود یا فرصتی برای نشان دادن سلیقه شخصی خود در حالی که ظاهری سنتی دارید استفاده کنید.

  1. ساعت و جواهرات:

وقتی ساعت یا جواهراتی را برای پوشیدن انتخاب می‌کنید، باید محتاط باشید. پوشیدن تکه‌های زیاد به‌طور هم‌زمان خسته‌کننده می شه و حواس‌تون را از بقیه لباس‌هاتون پرت می‌کنه. جواهرات نباید خیلی زرق‌وبرق دار باشند و ساعت‌ها نباید خیلی بزرگ باشند.

ساعت‌ها و جواهرات عمدتاً از فلزات و چرم‌ها تشکیل‌شده‌اند. ساعت‌ها اغلب از فلزات مختلف یا ترکیبی از فلز و چرم ساخته می‌شوند. بنابراین، نگرانی کمتری وجود دارد که ساعت با لباس شما تداخل پیدا کنه.


سعی کنید روی رنگ‌های استفاده‌شده در لباس یا لوازم جانبی دیگری که می‌پوشید تمرکز کنید. به این ترتیب شما هنوز هم می‌توانید با در نظر گرفتن رنگ‌های دیگر مطابقت داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که زیورآلات نقره با دیگر نقره‌ها و طلا با دیگر رنگ‌های برنجی بهتر به نظر می‌رسند. 

  1. کفش و جوراب

کفش‌ها جزء جدایی‌ناپذیر هر لباسی هستند، اما از نظر اصولی همچنان لوازم جانبی هستند. مشکی و قهوه‌ای دو رنگ متنوع برای چکمه و کفش مجلسی هستند. با کفش‌های کتانی، آزادی بیشتری برای آزمایش رنگ‌ها و طرح‌ها دارید. فقط مطمئن شوید که تعدادی از همان رنگ‌ها را در بقیه لباس‌های خود قرار دهید تا ظاهری یکپارچه داشته باشید.


تطبیق جوراب با شلوار یک راه آسان برای ایجاد ظاهری کامل است. البته، اگر می‌خواهید خلاق باشید، جوراب‌های طرح‌دار همیشه یک گزینه هستند تا زمانی که رنگ پایه با بقیه لباس‌های شما هماهنگ باشد.

  1. کمربند

کمربندها از لحاظ ترکیب فلزات با چرم یا پارچه شبیه به ساعت هستند. برخلاف بند ساعت، کمربند سطح بیشتری از بدن شما را می‌پوشاند. اگر کمربند چرمی می‌پوشید، سعی کنید آن را با بقیه لباس‌هایتان هماهنگ کنید. کمربند چرمی مشکی با شلوارهای خاکی یا جین به خوبی ست می‌شود، اما با سرمه‌ای تضاد دارد. قهوه‌ای با سبز ارتشی، سرمه‌ای و جین به خوبی کار می‌کند. در صورت شک، کمربند خود را با کفش خود هماهنگ کنید.

تا آنجا که به سگک کمربند مربوط می‌شود، سعی کنید آن‌ها را با بقیه فلزات موجود در لباس خود هماهنگ کنید. شما نمی‌خواهید توجه زیادی را به خط کمر خود جلب کنید.